HABILIS w internecie:
Facebook Instagram Linkedin Youtube
Telefon
Telefon: 604 190 505

Bezpłatny poradnik "6 najczęstszych błędów w rehabilitacji ręki spastycznej" Pobierz poradnik

Orteza SaeboGlove

Precyzyjnie chwytaj przedmioty!

Orteza SaeboGlove to kolejny etap w rehabilitacji funkcji ręki różnych grup pacjentów, szczególnie chorych po udarze i urazach rdzenia oraz mózgu, gdzie potrzeba niewielkiej pomocy w kierunku korekcji ustawienia palców i nadgarstka. Jej skuteczność potwierdziły badania i doświadczenia wieliu pacjentów na całym świecie
SaeboGlove przywraca samodzielność i precyzję chwytu, która wcześniej była niemożliwa do uzyskania.

Działanie ortezy polega na odtworzeniu naturalnego ustawienia dłoni oraz delikatnego wspierania ruchu wyprostu w poszczególnych stawach palców i w nadgarstku. Dzięki temu pacjent może funkcjonalnie i precyzyjnie chwytać całą ręką podczas ćwiczeń oraz czynności domowych. Orteza SaeboGlove jest używana do rehabilitacji w ośrodkach rehabilitacji oraz indywidualnie w domach pacjentów.

.

Komfort i precyzja.
ZACZNIJ UŻYWAĆ SWOJEJ RĘKI!

Zalety używania SaeboGlove

 

 1. Zapobiega opadaniu ręki i wspomaga prostowanie palców
 2. Umożliwia precyzyjne chwytanie przedmiotów
 3. Pozwala na używanie ręki do codziennych czynności w domu
 4. Duża motywacja do używania ręki
 5. Elastyczna i lekka w używaniu

Wskazania

 

 1. Orteza SaeboGlove jest przeznaczona dla osób po udarze - szczególnie we wczesnym etapie gdy nie pojawiła się spastyczność.
 2. Po urazie rdzenia kręgowego.
 3. Po urazie nerwu obwodowego - nerwu promieniowego.
 4. Osoby, które wykazują opadanie nadgarstka i brak lub ograniczenie ruchu otwierania dłoni, tzw. ręka opadająca.
 5. SaeboGlove dedykowane jest dla pacjentów, którzy nie mogą używać swojej dłoni do wykonywania codziennych czynności.
 6. SaeboGlove to ważne wsparcie rehabilitacji dla pacjentów po uszkodzeniu mózgu, u których jeszcze nie doszło do wyraźnego wzrostu napięcia mięśniowego - spastyczności. Szczególnie ważnym jest czas wczesny po urazie!
 7. Aby zakwalifikować się do SaeboGlove, klienci muszą mieć możliwość minimalnego zaciśnięcia lub zaciśnięcia dłoni.

 

Przeciwwskazania

 

 1. SPASTYCZNOŚĆ w ręce!
 2. Poważne deformacje stawów ręki lub łokcia.
 3. Umiarkowany lub znacznego stopnia obrzęk dłoni.
 4. Otwarte rany.
 5. Brak logicznej komunikacji lub problem ze zrozumieniem wykonania podstawowych poleceń.
 6. Uczulenie na naturalny lateks
 7. RZS w fazie zaostrzenia

 

Pytania i odpowiedzi Zawsze warto pytać

Orteza SaeboGlove to unikalna orteza dla pacjentów z niedowładem ręki (bez SPASTYCZNOŚCI palców), która umożliwia precyzyjne chwytanie przedmiotów i wspiera pacjenta w wykonywaniu czynności domowych. Orteza jest bardzo lekka i indywidualnie dopasowywana do każdego pacjena według pomiarów ręki zgodnie z instrukcją podaną w formularzu - zobacz  formularz

WARUNKIEM KWALIFIKACJI DO ORTEZY  SaeboGlove jest BRAK napięcia spastycznego zginaczy palców!

Często pacjenci pytają o ortezę Saeboglove i chcieliby od razu móc precyzyjnie używać ręki, ale w wielu przypadkach jest to niemożliwe z uwagi na właśnie występowanie napięcia spastycznego w ręce i zaciskanie się palców.  

Orteza Saeboglove jest dedykowana dla pacjentów, którzy:

  1. Mają problem z podnoszeniem nadgarstka i/lub prostowaniem palców (warunek to brak spastyczności), ale jednocześnie mogą zaciskać czynnie palce. Są to najczęściej pacjenci z uszkodzeniem obwodowym nerwu promieniowego. Typowym dla tego problemu objawem jest tzw. ręka opadająca, czyli charakterystyczne ustawienie ręki wynikające z porażenia zaopatrywanych przez nerw mięśni prostowników.
  2. Pacjenci z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, u których poziom tego uszkodzenia spowodował niedowład prostowników palców i nadgarstka.
  3. Pacjenci po udarze, u których w wyniku rehabilitacji wyeliminowano napięcie spastyczne zginaczy palców i na kolejnym etapie rehabilitacji mogą wykonywać ćwiczenia wymagające większej precyzji chwytu.
  4. Pacjenci na wczesnym etapie rehabilitacji (pierwsze tygodnie), u których jeszcze nie doszło do patologicznego wzrostu napięcia spastycznego. Ważny etap dla stymulacji powrotu funkcji ręki, a na którym często "zapomina" się o ręce na korzyść skupienia się na funkcji nogi i chodzeniu.
  5. Pacjenci będący w programach ostrzykiwania Toksyną ręki, a w szczególności spastycznych zginaczy palców. W tym przypadku jeżeli, u pacjenta ze spastycznością w wyniku podania Toksyny dojdzie do zniesienia napięcia spastycznego orteza SaeboGlove jest bardzo dobrym rozwiązaniem, aby właśnie zacząć ćwiczyć i używać swojej niedowładnej ręki w pełnej funkcji. 

 

Orteza SaeboGlove ma bardzo podobne działanie jak orteza SaeboFlex z tą jednak ważną różnicą, że jest ona o wiele bardziej delikatna w swojej budowie i warunkiem jej prawidłowego używania jest brak patologicznego napięcia spastycznego w ręce. 

Orteza SaeboGlove umożliwia pacjentowi wykonywanie precyzyjnych ćwiczeń i chwytanie przedmiotów we wszystkich rodzajach chwytu czego nie można robić z ortezą Saeboflex.

Pacjenci, którzy mają ortezę SaeboFlex mogą lub powinni rozważać zakup ortezy SaeboGlove w momencie gdy efekty rehabilitacji przyniosły wyeliminowanie wzmożonego napięcia spastycznego palców i pacjent potrzebuj już ćwiczeń wymagających większej kontroli selektywnej palców oraz większej precyzji chwytu o różnych stopniach jego zaawansowania.

Zobacz klikając poniższy przycisk:

Jak kupić ortezę SaeboGlove?

DO POBRANIA

ZOSTAW SWOJĄ OPINIĘ

Pełna oferta produktów Saebo

Jeżeli jesteś rodziną pacjenta po udarze i szukasz informacji na takie problemy jak pomóc bliskiej Ci osobie to tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z 6 podstawowymi problemami.