HABILIS w internecie:
Facebook Instagram Linkedin Youtube
Telefon
Telefon: 604 190 505

Bezpłatny poradnik "6 najczęstszych błędów w rehabilitacji ręki spastycznej" Pobierz poradnik

Blog Habilis

Reakcje stowarzyszone po udarze mózgu

Reakcje stowarzyszone (ang. associated reactions), tzw. synkinezy, to jeden z objawów spastyczności. W przypadku udaru mózgu reakcje stowarzyszone są obserwowane nawet u 43% chorych, jednak pomimo ich powszechności, wciąż pozostają słabo zbadane.

Ból barku po udarze mózgu

Bolesny bark po udarze to złożony problem, który wpływa na ograniczenie funkcji i jakość życia, komplikuje rehabilitację oraz zwiększa ryzyko depresji.

BDNF - przyjaciel Twojego mózgu

BDNF produkowany jest przez neurony i odgrywa kluczową rolę w rozwoju systemu nerwowego – wpływa na wzrost i różnicowanie neuronów, neurogenezę (czyli powstawanie nowych komórek nerwowych) oraz neuroregenerację.

Czy orteza AFO rozleniwia nogę?

Ortezy typu AFO (ang. ankle foot orthoses) są jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań u pacjentów po udarze mózgu. Ortezy tego typu stosowane w początkowym okresie po udarze wspomaga stabilizację stopy i kolana, co przekłada się na stymulację stabilizacji całego biodra.

Obrzęk ręki po udarze

Obrzęk ręki po udarze mózgu bywa spowodowany na przykład złym pozycjonowaniem, ale może być także sygnałem ostrzegawczym bądź objawem innego schorzenia, dlatego powinien jak najszybciej zostać zgłoszony lekarzowi. Szczególnie, jeśli towarzyszą mu ból, miejscowo podwyższona temperatura czy zaczerwienienie. Terapią obrzęku zajmie się specjalista.

Pełna oferta produktów Saebo

Jeżeli jesteś rodziną pacjenta po udarze i szukasz informacji na takie problemy jak pomóc bliskiej Ci osobie to tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z 6 podstawowymi problemami.