HABILIS w internecie:
Facebook Instagram Linkedin Youtube
Telefon
Telefon: 604 190 505

Bezpłatny poradnik "6 najczęstszych błędów w rehabilitacji ręki spastycznej" Pobierz poradnik

Blog Habilis

BDNF - przyjaciel Twojego mózgu

BDNF produkowany jest przez neurony i odgrywa kluczową rolę w rozwoju systemu nerwowego – wpływa na wzrost i różnicowanie neuronów, neurogenezę (czyli powstawanie nowych komórek nerwowych) oraz neuroregenerację.

Czy orteza AFO rozleniwia nogę?

Ortezy typu AFO (ang. ankle foot orthoses) są jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań u pacjentów po udarze mózgu. Ortezy tego typu stosowane w początkowym okresie po udarze wspomaga stabilizację stopy i kolana, co przekłada się na stymulację stabilizacji całego biodra.

Obrzęk ręki po udarze

Obrzęk ręki po udarze mózgu bywa spowodowany na przykład złym pozycjonowaniem, ale może być także sygnałem ostrzegawczym bądź objawem innego schorzenia, dlatego powinien jak najszybciej zostać zgłoszony lekarzowi. Szczególnie, jeśli towarzyszą mu ból, miejscowo podwyższona temperatura czy zaczerwienienie. Terapią obrzęku zajmie się specjalista.

Ile powtórzeń każdego ćwiczenia potrzebuje Twój mózg?

Pytaniem, które nasuwa się samo jest – ile powtórzeń to wystarczająco?
Ile dokładnie potrzeba u ludzi? Wciąż nie do końca to wiemy. Wiadomo natomiast, że będą to powtórzenia liczone w setkach!

Czy możliwy jest powrót funkcji ręki 23 lata po udarze?

Czy wiesz, że nauka zna przypadek odzyskania funkcji ręki nie rok, nie dwa, a 23 lata po udarze?
Tak to możliwe! Pewien mężczyzna opisany przez Sörösa w 2017, prawie ćwierć wieku po udarze zaczął odzyskiwać funkcję. Jego ręka przez ponad dwie dekady była nieużywana i spastyczna. Jak to się stało? Zapraszamy do przeczytania jego historii :-)

Pełna oferta produktów Saebo

Jeżeli jesteś rodziną pacjenta po udarze i szukasz informacji na takie problemy jak pomóc bliskiej Ci osobie to tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z 6 podstawowymi problemami.