HABILIS w internecie:
Facebook Instagram Linkedin Youtube
Telefon
Telefon: 604 190 505

Bezpłatny poradnik "6 najczęstszych błędów w rehabilitacji ręki spastycznej" Pobierz poradnik

Orteza SeaboFlex

( 5 opinii )

95% pacjentów przed decyzją o zakupie zdecydowało się w pierwszej kolejności na wypożyczenie i sprawdzenie ortezy SaeboFlex w domu. BARDZO WAŻNE, aby konsultacje, dopasowanie i instruktarz dla rodziny przeprowadził fizjoterapeuta, który ma wieloletnie oświadczenie zarówno w terapii pacjentów neurologicznych jak i terapii z ortezami Saebo. Jest to najważniejszy element z punktu widzenia działania ortezy SaeboFlex jak i przyszłych efektów pacjenta. HABILIS jest właśnie takim miejscem gdzie możemy zagwarantować 100% rzetelności i kompetencji podczas prowadzonych konsultacji.

500 przeprowadzonych konsultacji !!!

Mamy ponad 10 lat doświadczenia w konsultacjach pacjentów chcących wypróbować ortezę SaeboFlex oraz ponad 20 lat doświadczenia w terapii pacjentów z po udarze, czy urazie mózgu. Przeprowadziliśmy już ponad 1000 konsultacji!


SaeboFlex jest to unikalna aktywna orteza, dzięki której pacjenci po udarze mózgu czy wylewie odzyskują możliwość używania i chwytania swoją niedowładną ręką. Pomaga ona aktywnie prostować palce, co sprawia, że wielu pacjentów najczęściej pierwszy raz od zachorowania może samodzielnie chwycić przedmiot mimo, że od wielu tygodni, miesięcy, czy lat nie mogli tego zrobić.

Jak najwcześniejsze rozpoczęcie rehabilitacji ręki z używaniem jej do funkcji chwytania daje największą szansę powrotu tej funkcji. Używanie niedowładnej ręki do chwytu to również największa motywacja pacjentów i stymulacja mózgu do procesu naprawczego.

Z ortezą SaeboFlex wielu pacjentów w Polsce i na całym świecie może samodzielnie ćwiczyć swoją ręki w domu – kliknij i zobacz jak wypożyczyć ortezę! Rehabilitacja z ortezą SaeboFlex umożliwia ćwiczenia ręki o niespotykanej w innych warunkach intensywności i skuteczności odzyskania funkcji w ręce niedowładnej.

Przełom w rehabilitacji ręki
po udarze mózgu

Zalety używania SaeboFlex

 

 1. Samodzielne ćwiczenia w domu
 2. Unikalna intensywność rehabilitacji
 3. Używanie ręki do naturalnej funkcji czyli chwytu
 4. Duża motywacja do ćwiczeń
 5. Biofeedback z realnego środowiska ćwiczeń
 6. Duża stymulacja mózgu do odbudowy funkcji używania ręki

Wskazania

 

 1. SaeboFlex jest przeznaczony dla pacjentów po udarze, urazie czaszkowo-mózgowym lub urazie rdzenia kręgowego.
 2. Każdy pacjent, u którego występuje zaciskanie się palców (napięcie w zginaczach palców).
 3. Wszyscy pacjenci z brakiem lub ograniczeniem ruchu otwierania palców w wyniku spastyczności.

 

Przeciwwskazania

 

 1. Poważne deformacje stawów ręki lub łokcia.
 2. RZS.
 3. Umiarkowany lub znacznego stopnia obrzęk dłoni.
 4. Otwarte rany.
 5. Brak logicznej komunikacji lub problem ze zrozumieniem wykonania podstawowych poleceń.

 

Pytania i odpowiedzi Zawsze warto pytać...

Każdy pacjent mający problemy z regulacją napięcia mięśniowego o charakterze spastyczności i mający problemy z kontrolą nadgarstka w wyproście oraz prostowaniem palców. Najczęściej dla osób po udarze mózgu, urazach czaszkowo-mózgowych, urazach rdzenia kręgowego, SM, mózgowe porażenie dziecięce i inne w innych jednostkach chorobowych, których dochodzi do ograniczenia funkcji chwytnej ręki na skutek spastyczności.

"Czy można nauczyć się chodzić nie chodząc?"Nie

"Czy można nauczyć się chwytać nie chwytając?" Nie

Podstawową korzyścią takiej fizjoterapii jest unikalna możliwość samodzielnego ćwiczenia ręki i całej kończyny górnej z funkcją chwytania i puszczania przedmiotów. Ćwiczenia te mają również bardzo wysoką wartość stymulacyjną dla mózgu co przekłada się pobudzanie procesu plastyczności, który to jest bezpośrednio odpowiedzialny za powrót sprawności np.: po udarze. Na wspomnianą wysoką wartość stymulacyjną plastyczności mózgu mają wpływ przede wszystkim trzy udowodniono naukowo i opisane poniżej czynniki:

 1. Duża intensywność ćwiczeń
 2. Duża liczba powtórzeń
 3. Charakter zadaniowy wykonywanych ćwiczeń

Podczas fizjoterapii z dynamicznymi ortezami Sabo dochodzi do kumulacji wszystkich powyższych czynników w tym samym czasie co pozwala widocznie zwiększyć efektywność i skuteczność prowadzonej rehabilitacji .

Korzyści dla pacjenta dzięki terapii z dynamiczną ortezą SaeboFlex:

 • chwytanie niedowładną spastyczną ręką (używanie ręki) - unikalna możliwość dla pacjenta!
 • możliwość samodzielnego i intensywnego ćwiczenia ręki
 • możliwość ćwiczenia w domu i poza domem
 • wprowadzenie intensywności ćwiczeń dla ręki jaka niebyła możliwa do tej pory
 • duża motywacja do ćwiczeń  ponieważ w końcu ćwiczenia zawierają element używania ręki w taki sposób w jaki pacjenci chcieli by to robić już o pierwszych dni choroby.
 • zyskanie codziennej terapii ręki bez zwiększania jej kosztów

Bardzo ważnym elementem przemawiającym za tą formą terapii jest również ogromna motywacja do tej formy ćwiczeń jaką opisują pacjenci ponieważ w końcu mogą ćwiczyć swoją niedowładną rękę w taki sposób jaki chcieli by to robić już o pierwszych dni choroby.

Ćwiczenia z ortezą SaeboFlex najlepiej rozpocząć jak najwcześniej.  Bardzo dobrze byłoby gdyby miało to miejsce jeszcze podczas pobytu w szpitalu (wypożyczenie ortezy, link:https://habilis.pl/wypozyczanie/ ). Z naszego doświadczenia wynika, że wczesne rozpoczęcie ćwiczeń z dynamiczną ortezą SaeboFlex wpłynęło na bardzo dynamiczną poprawę funkcji ręki pacjenta po udarze mózgu. Oczywiście pacjenci chorujący dłużej czyli kilkanaście miesięcy lub nawet kilka lat również powinni rozpocząć terapię z ortezami Saebo ponieważ jak dowodzą badania mają realną szansę poprawić funkcję ręki. Najważniejsze jest to aby pamiętać, że zawsze istnieje możliwość poprawy swojej sprawności bez znaczenia jaki czas upłynął od zachorowania. Poprawa ta najczęściej zależy od zmiany dotychczasowych ćwiczeń na takie, które mają właściwą wartość stymulacyjną dla mózgu, tak jak to ma miejsce w przypadku ćwiczeń z ortezami Saebo.

Aby móc samodzielnie ćwiczyć z ortezą SaeboFlex lub SaeboReach trzeba spełniać trzy najważniejsze kryteria:

 1. 15° biernego wyprostu w stawie nadgarstkowym z prostymi palcami.
 2. ¼  zakresu czynnego ruchu zaciskania palców.
 3. 15° zakresu czynnego ruch w stawie ramiennym.

Ważne!

Ćwiczenia z ortezą SaeboFlex lub Reach można prowadzić również u pacjentów, którzy jeszcze nie spełniają 3- go kryterium natomiast ćwiczenia te muszą być wykonywane z fizjoterapeutą, którego zadaniem jest kontrola kończyny górnej i prowadzenie jej podczas ruchu.

Tak, można. Zmówienie ortezy najczęściej odbywa się po konsultacji, na której mają miejsce ćwiczenia próbne i pobierane są pomiary. Każda zamawiana orteza wykonywana jest indywidualnie dla pacjenta na podstawie pomiarów jego ręki co pozwala na możliwe najlepsze jej dopasowanie.

Efekty jak każdej terapii w przypadku problemów wynikających z uszkodzenia mózgu zależą od różnych czynników takich jak: wielkość ogniska i jego lokalizacja, czas od zachorowania, stan emocjonalny, problemy poznawcze, choroby towarzyszące i inne. Dla wielu naszych pacjentów możliwość terapii z ortezą SaeboFlex  pozwoliła na uzyskanie widocznej poprawy ruchów ręki już po 2-3 tygodniach intensywnej terapii (3 godziny dziennie). Zaobserwowana poprawa zaowocowała dużym wzrostem motywacji do ćwiczeń ręki oraz chęcią kontynuowania ich w warunkach domowych dzięki własnej ortezie. Często Ci sami pacjenci ćwiczyli wiele miesięcy a nawet lat bez widocznych efektów poprawy co wpływało na zniechęcenie oraz brak motywacji do ćwiczeń ręki.

To pytanie czasami pada w naszych rozmowach i dlatego ważne jest aby na nie precyzyjnie odpowiedzieć. Zarówno badania naukowe jak i doświadczenie wielu specjalistów na całym świecie dowodzi, że ćwiczenia z ortezą SaeboFlex w połączeniu z terapią powszechnie znanymi metodami wpływa bardzo korzystnie na powrót funkcji ręki pacjentów. Fizjoterapię z dynamiczną ortezą SaeboFlex należy rozumieć jako unikalną szansę na funkcjonalne używanie ręki, zwiększenie stymulacji mózgu do procesów naprawczych i powrót do sprawności.

Na to pytanie należy odpowiedzieć analogicznym pytaniem "Czy można nauczyć się chodzić nie ćwicząc chodzenia?"

W tym przypadku odpowiedz jest jednoznaczna i oczywista, że NIE. Dlatego chcemy wyraźnie podkreślić, że tak samo jak dla nauki chodu ważne jest chodzenie, tak dla przywracania funkcji używania ręki jest chwytanie.                                  

"ŻEBY ZACZĄĆ UŻYWAĆ TRZEBA MÓC CHWYTAĆ"

Intensywne ćwiczenia z angażowaniem dłoni do chwytania w jak najwcześniejszym okresie choroby mają często decydujące znaczenie dla dynamiki i stopnia powrotu funkcji ręki pacjentów.

Badania pokazują, że nawet wiele miesięcy, czy lat po udarze możliwa jest poprawa kontroli ruchów ręką ale warunek jest jeden - trzeba intensywnie ćwiczyć całą rękę z jednoczesnym angażowaniem dłoni do chwytu.

DO POBRANIA

ZOSTAW SWOJĄ OPINIĘ
5 opinii dla produktu Orteza SaeboFlex
Opinie
Zadowoleni
Dzięki Panu Jackowi odzyskalismy wiarę w rehabilitację. Mąż jest 6 mięsięcy po urazie glowy z udarem - żadna rehabilitacja nie była tak owocna i skuteczna jak praca z ortezą SaeboFlex. Już po miesiacu pracy Mąż jest w stanie zjeść zupę lewą ręką i otwierać dłoń. Dalej ćwiczymy I nie poddajemy się. Pan Jacek zawsze doradził i wszystko wytłumaczy. Dziękujemy, że zjawił się Pan w naszym życiu.
Marian Gacek
Nazywam się Marian Gracek. W sierpniu 2012 roku przebywałem na rehabilitacji Habilis. Habilis rehabilitacja oferuje najnowocześniejszą rehabilitację ręki po udarze przy pomocy ortezy Saebo-flex. Dla mnie było to niezwykłe doświadczenie. Od siedmiu lat staram się poprawić ruchomość mojej lewej ręki. Mimo, że ćwiczę cały czas intensywnie, żadna z dotychczasowych metod nie była tak skuteczna, jak rehabilitacja z ortezą SaeboFlex. Przy pomocy tej ortezy moje palce stały się funkcjonalne – mogę chwytać i puszczać różne przedmioty, przytrzymywać je, podnosić w górę i opuszczać w dół. Po rehabilitacji znacznie zwiększyła się ruchomość stawu barkowego i łokciowego. Z pomocą ortezy Saebo-flex moja do tej pory, nieruchoma ręka, zaczęła być przydatna i funkcjonalna. Zachęcam wszystkich, aby spróbowali rehabilitacji z tą ortezą
Anonim
Jestem po udarze lewostronnym. Orteze Saebo Flex użytkowałam od 1.04.020 do 31.08.2020. Po pierwszym miesiącu rehabilitacji były widoczne już znaczace efekty, było widać poprawę w sprawności reki. Bez możliwości użytkowania tej ortezy nie mogłabym tak szybko chwytać przedmioty. Chciałabym bardzo podziękować i polecić wszystkim tym którzy nadal zastanawiają się czy rzeczywiście warto zainwestować w ortezę. Tak warto z całym przekonaniem serdecznie polecam.
Bogdan G.
Jestem po udarze niedokrwiennym ponad 3 miesiące skutkiem czego doznałem niedowładu lewej strony. Podczas rehabilitacji noga zaczęła jakoś działać natomiast ręka nie robiła postępów. Postanowiłem skorzystać z ortezy SAEBOFLEX i po konsultacji u p. Jacka minął tydzień jak samodzielnie ćwiczę w domu z ortezą SabeoFlex i mogę pochwalić się efektami w postaci podnoszenia ręki i zginania w łokciu. Ćwiczyć można całą rękę jednocześnie podnoszenie, zginanie w łokciu i przenoszenie drobnych przedmiotów. Rodzaj ćwiczeń samodzielnie dopasowuję do moich możliwości. Z całą stanowczością polecam w/w ortezę do samodzielnej rehabilitacji w domu. Panie Jacku dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Bogdan Gajda z rodziną.
Piotr Kozłowski
Szczerze polecam ortezę na rękę SaeboFlex. Pół roku temu miałem udar, który spowodował duży niedowład lewej ręki oraz brak w niej czucia. Gdy po miesiącu rehabilitacji nie zauważyłem nawet małej poprawy, zdecydowałem się pojechać do Habilis w Warszawie, wypożyczyć i wypróbować ortezę SaeboFlex. To było niesamowite, już po 2 tygodniach bardzo intensywnych ćwiczeń z tą ortezą w domu, nastąpiła wyraźna poprawa. Z każdym tygodniem potrafiłem samodzielnie wykonać coraz więcej codziennych czynności. Obecnie po 4 miesiącach potrafię nawet zawiązać buty :) Dzięki tej ortezie oraz zalecanym ćwiczeniom przez Pana Jacka Czarnek odzyskałem wiarę w lepsze jutro. Dziękuję i pozdrawiam,

Pełna oferta produktów Saebo

Jeżeli jesteś rodziną pacjenta po udarze i szukasz informacji na takie problemy jak pomóc bliskiej Ci osobie to tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z 6 podstawowymi problemami.