HABILIS w internecie:
Facebook Instagram Linkedin Youtube
Telefon
Telefon: 604 190 505

Bezpłatny poradnik "6 najczęstszych błędów w rehabilitacji ręki spastycznej" Pobierz poradnik

Orteza SaeboReach

Chwytanie ze wsparciem wyprostu łokcia!

Orteza SaeboReach powstała jako rozwiązanie problemu zginania stawu łokciowego powodując trudności z jego prostowaniem i użyciem reki do funkcji.
SaeboReach jest ortezą, która łączy zalety ortezy na rękę SaeboFlex z dodatkową funkcją prostowania łokcia. A więc pozwala na naturalne ułożenie dłoni, wyprostowanie palców, wykonywanie intensywnych ćwiczeń poprawiających chwytanie przedmiotów, a dodatkowo także umożliwia stymulację kontroli ruchu stawu łokciowego. Orteza ta zalecana jest szczególnie osobom, które mają problem z prostowaniem łokcia i u których kończyna górna ustawia się we wzorcu zgięciowym.

Unikalność tej ortezy polega na zastosowaniu oryginalnego elementu zakładanego powyżej stawu łokciowego i połączeniu go z przedramieniem. Tak stworzony system zapewnia dynamiczną współpracę ortezy z ręką pacjenta, pozwala na efektywną rehabilitację funkcjonalną oraz umożliwia wykonywanie codziennych czynności. Orteza SaeboReach umożliwia ćwiczenia ręki spastycznej zarówno w ośrodku rehabilitacyjnym, jak i samodzielne w domu – zobacz jak wypożyczyć ortezę.

UŻYWAJ RĘKI ABY PRZYWRÓCIĆ JEJ FUNKCJĘ!

Zalety używania SaeboReach

 

 1. Samodzielne ćwiczenia w domu
 2. Unikalna intensywność rehabilitacji
 3. Używanie ręki do naturalnej funkcji czyli chwytu
 4. Wspieranie ruchu prostowania łokcia
 5. Korekcja patologicznego czyli zgięciowego ustawienia całej kończyny w pozycji stojącej
 6. Duża motywacja do ćwiczeń
 7. Biofeedback z realnego środowiska ćwiczeń
 8. Duża stymulacja mózgu do odbudowy funkcji używania ręki

Wskazania

 

 1. SaeboReach jest przeznaczony dla pacjentów po udarze, urazie czaszkowo-mózgowym lub urazie rdzenia kręgowego.
 2. Każdy pacjent, u którego występuje zaciskanie się palców (napiecie w zginaczach palców).
 3. Pacjenci z problemem zginania się ręki w łokciu i brakiem kontroli ruch prostowania łokcia.
 4. Wszyscy pacjenci z brakiem lub ograniczeniem ruchu otwierania palców w wyniku spastyczności, która zaciska palce.

 

Przeciwwskazania

 

 1. Poważne deformacje stawów ręki lub łokcia.
 2. Przykurcz utrwalony zgięciowy w stawie łokciowym.
 3. RZS.
 4. Umiarkowany lub znacznego stopnia obrzęk dłoni.
 5. Otwarte rany.
 6. Brak logicznej komunikacji lub problem ze zrozumieniem wykonania podstawowych poleceń.

 

Pytania i odpowiedzi Zawsze warto pytać...

SaeboReach różni się od SaeboFlex dodatkowym elementem zakładanym na ramie.  Element ten jest przeznaczony do wspierania ruchu prostowania w stawie łokciowym, aby umożliwić osobie ćwiczącej sięgnięcie i chwycenie przedmiotu. Dzięki właśnie temu dodatkowemu elementowi pacjent może funkcjonalnie użyć ręki mimo jej ustawianiu się w zgięciowej pozycji.   

 

Działanie ortezy SaeboReach oprócz tej funkcjonalności jaką ma orteza Saeboflex polega na wspieraniu ruchu prostowania stawu łokciowego lub w ogóle umożliwieniu pokonania jego patologicznego zgięciowego ustawienia.

Dzięki tej wzbogaconej wersji ortezy SaeboFlex o element na ramię i stworzenia ortezy SaeboReach wielu pacjentów może korzystać z możliwości funkcjonalnego oraz samodzielnego używania ręki i chwytania, co z samą ortezą SaboFlex byłoby bardzo utrudnione, a czasami nawet niemożliwe. 

Używanie ortezy SaeboReach jak udowodniło wiele konsultacji działa również bardzo korzystnie na poprawę kontroli oraz wzmocnienie ruchu podnoszenia ręki przodem w górę (sięgania w przód). Terapia z ortezą SaeboReach przynosi szybkie efekty widoczne poprzez zmniejszenie się często występującego kompensacyjnego ruchu odwiedzenia ramienia do boku  w momencie gdy pacjent chce sięgnąć ręką w przód. 

Orteza SaeboReach jest przeznaczona dla wszystkich tych pacjentów, którzy nie kontrolują ruchu prostowania w stawie łokciowym lub mają z tym ruchem problem, który uniemożliwia im sięgnięcie ręką, aby chwycić przedmiot (piłkę). mimo, że spełniają kryteria i kwalifikują się do ortezy SaeboFlex. 

Najprostszym testem jest próba wykonania 10 razy ruchu prostowania i zginania w stawie łokciowym.

Jeżeli pacjent wykona tą próbę to ewidentnie nie jest mu potrzebny element na ramię czyli powinien korzystać z ortezy SaeboFlex jeżeli wystękuje u niego problem z kontrolą ruchu prostowania placów.

Oczywiście jest wiele sytuacji kiedy ta kwalifikacja nie jest tak jednoznaczna i właśnie dlatego najlepiej podjąć taka decyzję podczas konsultacji, kiedy to omówimy szczegółowo wszystkie za oraz przeciw konkretnym rozwiązaniom. Zapraszam :-)

Zobacz klikając poniższy przycisk:

Jak kupić ortezę SaeboReach?

DO POBRANIA

ZOSTAW SWOJĄ OPINIĘ

Pełna oferta produktów Saebo

Jeżeli jesteś rodziną pacjenta po udarze i szukasz informacji na takie problemy jak pomóc bliskiej Ci osobie to tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z 6 podstawowymi problemami.