HABILIS w internecie:
Facebook Instagram Linkedin Youtube
Telefon
Telefon: 604 190 505

Bezpłatny poradnik "6 najczęstszych błędów w rehabilitacji ręki spastycznej" Pobierz poradnik

O Nas

Misja firmy Habilis:

“Pomagamy pacjentom w odzyskaniu sprawności tworząc skuteczną rehabilitację po udarze.”

Nasza filozofia:

"Twój problem jest naszym wyzwaniem. Wierzymy, że osiągniesz swój cel" 

HABILIS (łac. „sprawny” ) – innowacja i profilaktyka

Główną specjalizacją firmy jest pomoc w odzyskiwaniu sprawności pacjentom po udarze mózgu w zakresie funkcji kończyny górnej oraz chodu na każdym etapie choroby.

W swoim podejściu do pacjentów łączymy wiedzę kliniczną, innowacyjną ortotykę (ortezy HabilisAFO, ortezy Saebo) oraz wieloletnią praktykę aby zmaksymalizować skuteczność i efektywność fizjoterapii neurologicznej.

Firma Habilis jest prekursorem nowych standardów szczególnie w usprawnianiu kończyny górnej chorych po udarze mózgu, których główną innowacją są autorskie Programy S.M.A.R.T. Bliższych i Dalszych Celów dedykowane szczególnie dla pacjentów po udarze mózgu zdeterminowanych, aby odzyskać maksymalną sprawność w zakresie funkcji chwytnej kończyny górnej i jakości chodzenia.

W portfolio firmy Habilis jest również edukacyjna platforma e-learningowa www.jakcwiczyc.pl z poradnikami dla pacjentów po udarze ich rodzin.
Dodatkowo firma Habilis posiada własną pracownie ortotyczną, w której wykonywany jest indywidualny sprzęt ortotyczny na kończyny dolne (ortezy AFO)


Połączenie innowacji, indywidualizacji i edukacji to droga jaką Habilis dąży do realizacji swojej misji.

 

Zespół

mgr Jacek Czarnek, Executive MBA - SGH-WUM Health Care Program

Specjalista Fizjoterapii

Międzynarodowy Terapeuta metody PNF i koncepcji Bobath.

Absolwent Międzynarodowego Programu PNF w Kaiser Fundation Rehabilitation Center Vallejo w USA.

Wieloletni członek zespołu fizjoterapeutów na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. 

Od 20 lat specjalizuje się w fizjoterapii pacjentów po udarach mózgu ze szczególnym uwzględnieniem przywracania sprawności w kończynie górnej oraz poprawy i doskonalenia jakości chodu. W swojej pracy wykorzystuje innowacyjne rozwiązania takie jak dynamiczna orteza SaeboFlex i indywidualna orteza na stopę HabilisAFO.

Prekursor i jedyny instruktor terapii z ortezami firmy Saebo w Polsce (ortezy: SaeboFlex, SaeboReach, SaeboGlove).

Właściciel firmy HABILIS, której misją jest pomoc pacjentom po udarze w odzyskaniu maksymalnej sprawności w zakresie używania ręki oraz chodzenia.

Twórca i właściciel  platformy e-learningowej www.jakćwiczyć.pl

Autor poradnika online  „Ręka niedowładna po udarze. Jakich zagrożeń unikać, co trzeba wiedzieć i jak ćwiczyć?" na platformie jakćwiczyć.pl

 

mgr Julita Głowacka – Popkiewicz - Koordynatorka ds. fizjoterapii 

Specjalista Fizjoterapii

Międzynarodowa Terapeutka metody PNF i koncepcji Bobath.

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Specjalista fizjoterapii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami ze schorzeniami układu nerwowego w szczególności po udarach mózgu. Ponad 20 lat stażu pracy w zespole fizjoterapeutów na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej II Kliniki Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie 

Autorka i współautor publikacji naukowych w piśmiennictwie medycznym dotyczących spastyczności, fizjoterapii w zespole zaniedbywania i terapii wymuszonej konieczności

Współautorka  programów szkoleniowych w ramach kształcenia podyplomowego z zakresu  fizjoterapii neurologicznej opracowywanych dla Krajowej Izby Fizjoterapeutów, Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Absolwentka  kursów metody Kaltenborn- Evjenth, McKenzie, Integracji Strukturalnej, Taśm Kinezjologicznych oraz studiów doktoranckich na Akademii Wychowania Fizycznego  w Warszawie.

Wykładowca i prowadzący szkolenia z zakresu fizjoterapii neurologicznej na licznych wydarzeniach naukowych oraz w ramach kształcenia podyplomowego. 

Ekspert KIF (Krajowa Izba Fizjoterapeutów) w zakresie prowadzenia fizjoterapeutycznej dokumentacji medycznej.

Autorka poradnika „ Przywrócić Uśmiech - Poradnik dla pacjentów z niedowładem mięśni twarzy.” na platformie jakćwiczyć.pl

 

mgr Paweł Kiliszek

Fizjoterapeuta, Międzynarodowy Terapeuta Koncepcji Bobath, kandydat na instruktora kursów podstawowych Bobath, terapeuta PNF oraz terapii manualnej wg Koncepcji Maitland.

Absolwent Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Jako asystent instruktora prowadzi wykłady i zajęcia praktyczne z zakresu rehabilitacji dorosły osób z uszkodzeniami OUN na kursach podstawowych koncepcji Bobath.

Od ukończenia studiów specjalizujący się w rehabilitacji osób z chorobami i urazami ośrodkowego układu nerwowego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej oraz Oddziale Udarowym II Kliniki Neurologii  w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od 2014 do chwili obecnej zajmuje się środowiskową rehabilitacją neurologiczną.

 

 mgr Julia Okrasa - Koordynatorka ds. operacyjnych 

Terapeutka zajęciowa, doktorantka Szkoły Doktorskiej AWF

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku terapia zajęciowa. 

Doświadczenie kliniczne w terapii pacjentów po udarach mózgu zdobywała w trakcie pracy w ośrodku rehabilitacji neurologicznej oraz podczas zajęć klinicznych i praktyk realizowanych w warszawskich szpitalach i ośrodkach rehabilitacji. W ramach pracy magisterskiej prowadziła badania na pacjentach po udarze mózgu.

Swoją wiedzę i kompetencje poszerza uczestnicząc także w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych.

 

Dr hab. n. med. Katarzyna Polanowska

Specjalista neuropsycholog kliniczny

Kierownik Pracowni Neuropsychologii Klinicznej II Kliniki Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, wykładowca na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i kursach teoretycznych do specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej i neurologii, realizowanych w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Zajmuje się diagnostyką i rehabilitacją osób z zaburzeniami poznawczo-behawioralnymi spowodowanymi uszkodzeniem mózgu oraz diagnostyką różnicową zaburzeń psychogennych o obrazie chorób neurologicznych. Jest autorką licznych publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz współautorką programów komputerowych do terapii afazji („Afa System") i dysfunkcji wykonawczych („ExeSystem”). Prowadzi badania nad dynamiką zmian poznawczych w przebiegu chorób mózgowych, efektywnością rehabilitacji neuropsychologicznej z użyciem technik behawioralnych i poza-behawioralnych (m.in. neurostymulacyjnych) oraz wpływem leczenia neurochirurgicznego z zastosowaniem głębokiej stymulacji mózgu na funkcjonowanie poznawcze i emocjonalne operowanych osób.

Autorka poradnika „Afazja poudarowa. Poradnik z ćwiczeniami dla osób z różnymi problemami w komunikacji słownej” na platformie jakćwiczyć.pl

 

mgr Anna Stefan

Terapeutka zajęciowa, pedagog, absolwentka pielęgniarskiego liceum medycznego.

Kwalifikacje zawodowe zdobywała w trakcie długoletniej pracy w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w oddziałach rehabilitacji psychiatrycznej i neurologicznej. Swoje kompetencje poszerzała na kursach, m.in.: IBITA Bobath, Integracji Sensorycznej wg Ayres czy Kinesiotaping. Pracę w Habilis łączy z pracą w podwarszawskim szpitalu w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej.

 

mgr Klaudia Główka

Fizjoterapeutka, terapeutka metody PNF, masażystka

Absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.

Doświadczenie kliniczne w zakresie diagnostyki i terapii neurologicznej dorosłych zdobywała w licznych warszawskich placówkach medycznych w ramach praktyk i zajęć, poradniach oraz wolontariatach.

Nagrodą za wysiłek włożony w naukę były corocznie przyznawane stypendia rektora. Nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach z zakresu fizjoterapii. Ukończyła akredytowany kurs PNF, kursy masażu I i II stopnia, japońskiego liftingującego masażu twarzy Kobio, masażu transbukalnego (wewnątrzustnego) twarzy, instruktorski kurs korektywy i kompensacji wad postawy.

 

mgr Elwira Borzęcka

Fizjoterapeutka, terapeutka metody Bobath, instruktorka nauki pływania osób niepełnosprawnych wg koncepcji Halliwick.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia.

Cenne doświadczenie zdobyła pracując w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziałach Neurologicznym oraz Rehabilitacji Neurologicznej.

Pracuje przede wszystkim z pacjentami neurologicznymi. Swoje doświadczenie w tej dziedzinie zaczęła zdobywać jeszcze w trakcie studiów podczas praktyk studenckich na Oddziale Neurologicznym w Szpitalu Bielańskim, gdzie pisała prace dyplomowe dotyczące usprawniania kończyny górnej po udarze mózgu. Ponadto w trakcie studiów pracowała z pacjentami ortopedycznymi w przychodni rehabilitacyjnej „KM Sp. z o.o."

W swojej pracy korzysta z technik koncepcji Bobath oraz PNF, masażu funkcjonalnego, a także zadań ukierunkowanych na cel. 

Ukończone kursy i szkolenia:

  • Kurs „Intensywna funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po uszkodzeniu mózgu"◊ Kurs "Badanie i terapia dorosłych z chorobami neurologicznymi - koncepcja BOBATH"
  • Szkolenie „Badanie i leczenie kręgosłupa szyjnego"
  • Szkolenie „Badanie i dokumentacja medyczna w fizjoterapii"
  • Podstawowy Kurs Koncepcji Halliwick

 

 mgr Adrianna Hajdukiewicz

Fizjoterapeutka, terapeutka metody PNF, studentka Akademii Osteopatii

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku fizjoterapia.

Doświadczenie kliniczne zdobywała podczas pracy w Klinice Rehabilitacyjnej Międzylesie na oddziale neurologicznym oraz w trakcie praktyk studentkich na Oddziale Neurologicznym Szpitala Bielańskiego i w innych placówkach medycznych.

W ramach pracy magisterskiej podjęła się rocznej opieki fizjoterapeutycznej w zakresie terapii funkcjonalnej pacjenta z wielokrotnym zakażeniem COVID-19 i udarem krwotocznym móżdżku, w warunkach domowych.

Ukończone kursy i szkolenia:

  • PNF Podstawowy
  • Zaawansowana Fizjoterapia Neurologiczna - autorski kurs dr hab. n. med. Macieja Krawczyka
  • Studentka 2. roku Medycyny Osteopatycznej na Akademii Osteopatii (4,5 letnie studia podyplomowe)

 

mgr Olga Stochmalska

Logopeda

Prowadzi terapię -  afazji, dyzartrii, dysfagii oraz elektrostymulacji tych zaburzeń prądami TENS i EMS 

Absolwentka 5-letnich studiów, na kierunku logopedia ogólna i kliniczna prowadzonych przez Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać w trakcie studiów, odbywając ponad roczny staż w fundacji Synapsis oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w którym kontynuowała pracę na oddziale rehabilitacji neurologicznej.

Uczestniczka licznych kursów i szkoleń poszerzających wiedzę z zakresu rehabilitacji neurologopedycznej.

 

mgr Aleksandra Podgródna

Neurologopeda

Absolwentka logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim.

Obecnie pracuje jako neurologopeda w II Klinice Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Doświadczenie kliniczne w zakresie diagnostyki i terapii logopedycznej w chorobach neurologicznych u dorosłych zdobywała podczas licznych praktyk oraz pracy na oddziałach rehabilitacyjnych w szpitalach, poradniach oraz specjalistycznych szkoleniach i kursach w całej Polsce.

W swojej codziennej pracy prowadzi terapię neurologopedyczną pacjentów z afazją, dyzartrią oraz dysfagią, która polega na przywróceniu zdolności językowych, mowy oraz połykania.

 

Bartosz Mogiła

Trener boksu, specjalista w treningu funkcjonalnym, motorycznym i wytrzymałościowym.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne. Trener boksu posiadający licencję Polskiego Związku Bokserskiego.

Uczestnik wielu szkoleń i konwencji w tym prestiżowego Advanced Instructor Module w Pradze. Trener personalny i certyfikowany instruktor Les Mills.

Od kilku lat prowadzi także zajęcia boksu terapeutycznego z pacjentami z niedowładem połowiczym, w szczególności po udarach mózgu.

Swoje kompetencje stale rozwija uczestnicząc w licznych szkoleniach, wykładach naukowych i kursach z zakresu wsparcia funkcjonalnego organizmu i dietetyki.

 

Czy to TY ?

 

Jeśli chcesz dołączyć do naszego innowacyjnego zespołu i tworzyć fizjoterapię poza schematem to nie czekaj tylko napisz do nas już dzisiaj >>  habilis@habilis.pl

 

 

Pełna oferta produktów Saebo

Jeżeli jesteś rodziną pacjenta po udarze i szukasz informacji na takie problemy jak pomóc bliskiej Ci osobie to tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z 6 podstawowymi problemami.