Intensywna Terapia Ręki Spastycznej

 

Jacek

O terapii
Celem autorskiego pomysłu Habilis jest połączenie unikalnej funkcjonalności jaką dają ćwiczenia z dynamicznymi ortezami SaeboFlex i SaeboReach z uznanymi metodami  fizjoterapeutycznymi takimi jak PNF i Bobath. Dzięki takiemu innowacyjnemu połączeniu pacjenci zyskują maksymalną stymulację komórek mózgowych dla odzyskiwania funkcji w ręce spastycznej.
Cele:

Poprawa kontroli ruchu całej ręki

 • Przywracanie funkcji palców dłoni, czyli chwytania i puszczania przedmiotów
 • Zmniejszenie spastyczności w całej ręce
 • Wzmocnienie mięśni stabilizujących rękę, czyli obręczy barkowej i tułowia
 • Eliminowanie kompensacyjnych ruchów ręką
 • Poznanie nowych możliwości funkcjonalnych i innowacyjnej terapii.
Zalety:

Intensywność – ćwiczenia ręki po udarze o niespotykanej do tej pory ilość powtórzeń i oddziaływaniu stymulującym zmiany naprawcze w mózgu.

 • Czas ćwiczeń – ilość jednostek terapeutycznych dobierana jest indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.
 • Maksymalna skuteczność dzięki połączeniu specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i innowacji z zakresu rehabilitacji po udarze.

Aktualnie cena jednego dnia rehabilitacji w programie Intensywnej Terapii Ręki Spastycznej to 360 zł (trzy godziny terapii). 

Opis terapii:

Rehabilitacja po udarze w postaci intensywnej terapii ręki spastycznej to 2 lub 4 tygodnie ćwiczeń. Realizowana intensywność rehabilitacji to 3 godziny terapii dziennie. Osoby po udarze chcące kontynuować rehabilitację maja taką możliwość. Na czas trwania terapii mogą wpływać różne czynniki takie jak zakładany cel prowadzonej rehabilitacji po udarze, istniejący stopień niedowładu i dynamika dotychczasowej poprawy. Ostateczną decyzję o jego długości podejmuje pacjent. Liczba i długość przerw w ćwiczeniach ustalana jest zgodnie z potrzebami pacjenta i oceną terapeuty. Każdemu ćwiczącemu pacjentowi zapewniamy jego własną ortezę SaeboFlex, SaeboGlove lub SaeboReach (z zestawu Habilis) na cały okres trwania terapii oraz możliwość bezpłatnego korzystania z innowacyjnych produktów SaeboMAS  i Saebo MyoTrac Infinity (elektrostymulacja z EMG i biofeedbackiem).

Zapisy pod numerem kontaktowym 604190505

Zapraszamy.

 

Przykładowy schemat 1 dnia ćwiczeń:

 • Indywidualna terapia z dynamiczną ortezą Saebo
 • Przerwa
 • Indywidualna terapia funkcjonalna metodami PNF i Bobath
 • Przerwa
 • Terapia z dynamiczną ortezą Saebo
 • (60 min)
 • (5 min)
 • (50 min)
 • (5min)
 • (60 min)
 
 
 
 

Opinie naszych pacjentów:

Mój mąż Bogdan jest  5 lat po udarze mózgu. Przez ten czas przebywał w wielu placówkach, jednak dopiero tutaj spotkaliśmy się z profesjonalną i kompleksową rehabilitacją. Mąż po 5 latach po raz pierwszy zauważył szanse na odzyskanie sprawności w ręce. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że przed nim jeszcze dużo pracy, ale wierzy, że dzięki pomocy Pana Jacka, może mu się to udać. Halina Skupin

” Ten etap był prze­ło­mowy w mojej reha­bi­li­ta­cji. Pojechałem do Warszawy na tera­pię przy uży­ciu ortezy dyna­micz­nej Saebo. Po raz pierw­szy od tego? wypadku ?, mia­łem moż­li­wość chwytu, prze­nie­sie­nia i pusz­cze­nia piłki. To był dla mnie krok milowy w stronę powrotu do zdro­wia. W tej tera­pii nie musia­łem cze­kać na efekty, ponie­waż były od razu widoczne i nama­calne.” Michał Lemiesz

Jestem po udarze krwotocznym mózgu już 3,5 roku. Prawa noga zaczęła “chodzić” dzięki rehabilitacji, natomiast prawa ręka nie chciała “ruszyć”. Przed przyjazdem do Warszawy bałem się co mnie tutaj spotka… i niepotrzebnie! Zarówno fizjoterapeuta Jacek jak i Tomek wprowadzili mnie w intensywny program terapii ręki dzięki ortezom SaeboFlex i SaeboReach. Poczułem się jak nowo narodzony mając w prawym ramieniu zakwasy! Grzegorz Ciombor

“Jesteśmy zachwyceni osiągnięciami, jakie uzyskał mąż dzięki terapii w Habilis. Mieszkamy we Włoszech, powiedziano nam ze stan ręki męża jest definitywny, bez możliwości poprawy. Mimo to zdecydowaliśmy się na rehabilitację w Habilis i już po kilku zajęciach było widać poprawę. Orteza SaeboFlex to wspaniała rzecz dla pacjenta móc na nowo poruszać ręką. Pan mgr Jacek to osoba, która pracuje z pasją i z ogromną cierpliwością do pacjenta. Na pewno tu wrócimy! Małgorzata Jabcoń, żona.”

“Habilis oferuje najnowocześniejszą rehabilitację ręki po udarze przy pomocy ortezy Saebo-flex. Od 7 lat intensywnie ćwiczę, ale żadna z dotychczasowych metod nie była tak skuteczna. Przy pomocy Saebo-flex mogę chwytać i puszczać różne przedmioty; znacznie zwiększyła się ruchomość całej ręki. Z pomocą Saebo-flex moja do tej pory, nieruchoma ręka, zaczęła być przydatna i funkcjonalna. Zachęcam wszystkich do spróbowania rehabilitacji z tą ortezą”. Marian Gracek

„Życzliwość, doświadczenie i profesjonalizm w rehabilitacji, to wartości, których doświadczyła nasza córka Justyna podczas wizyt w gabinecie Pana Jacka Czarnka Metody fizjoterapii dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, a także wykorzystanie jedynych w swoim rodzaju ortez SAEBO, tworzą doskonałą formę efektywnej i aktywizującej pomocy w procesie rehabilitacji. Dziękujemy serdecznie za pomoc, opiekę i cenne wskazówki na przyszłość.” Rodzice Justyny Przewoźnik

“Trudno dziś o profesjonalną rehabilitację neurologiczną, odpowiednią dla pacjenta z SM. Z fizjoterapeutą z firmy Habilis pracowałam w okresie tuż po silnym rzucie choroby. Odpowiednie podejście oraz wiedza spowodowały, że mój stan poprawiał się z dnia na dzień. Pacjent z SM musi ćwiczyć sam, codziennie, jednak w czasie pogorszenia choroby nie zawsze jest w stanie. Dobrze, że istnieją profesjonaliści, którzy w takiej sytuacji potrafią pomóc. Dziękuję, Agnieszka (SM od 9 lat)”

17 lat minęło od poważnego wypadku mojego syna i tyleż samo trwa żmudna rehabilitacja- niestety, bez widocznych efektów. Wystarczyło dwa tygodnie ćwiczeń pod okiem niezwykłych fizjoterapeutów- pana Jacka i Tomka- by dostrzec postępy. Ich profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego pacjenta,niezwykła osobowość sprawiły, że Kajetan uwierzył, iż może być (i zapewne będzie!!!) już tylko lepiej. Dalszych sukcesów w pracy życzy Mariola Bergmann z synem Kajetanem.

“W marcu 2014 r. skorzystaliśmy z Intensywnego Programu Terapii Ręki. Dzięki ortezie SaeboFlex mąż już po pierwszych godzinach ćwiczeń był w stanie chwytać i przenosić piłeczki. Dostaliśmy też wiele cennych wskazówek do pracy w domu. Jestem świadoma, że przed mężem dużo ciężkiej pracy, ale dzięki Panom: Jackowi i Tomkowi zaświeciło się “światełko w tunelu” na to, że istnieje realna szansa na skuteczna rehabilitację ręki mojego męża. Panowie! Jesteście Aniołami! Małgorzata i Leszek Czarneccy”

„Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym rehabilitację z ortezą SaeboFlex oferowaną przez Habilis. Mogą Państwo być pewni dobrze wydanych pieniędzy. Podejście pana Jacka cechuje pełny profesjonalizm, fachowość, rzetelność i oddanie pacjentowi. Z kolei sama orteza, daje rezultaty, na które trzeba kilka miesięcy pracować stosując tradycyjne metody rehabilitacji.” Michał Lemiesz

Obejrzyj nasze filmy na YoutubeZobacz nasze filmy

 
ytekran11
 

Zestawy ortez Saebo dla Szpitali i Gabinetów

Więcej

gabinety