HABILIS w internecie:
Facebook Instagram Linkedin Youtube
Telefon
Telefon: 604 190 505

Bezpłatny poradnik "6 najczęstszych błędów w rehabilitacji ręki spastycznej" Pobierz poradnik


Rehabilitacja S.M.A.R.T Program Treningowy

Do których Pacjentów kierujemy Program Treningowy?

 • Po udarze
 • Z innymi schorzeniami neurologicznymi

Kiedy wybrać Program Treningowy?

 • Jeśli planujesz krótki pobyt rehabilitacyjny
 • Jeśli jesteś zdecydowany na zakup Ortezy SaeboFlex
 • Jeśli już odbyłeś już konsultację w Habilis i chcesz lepiej wykorzystywać ortezę SaeboFlex
 • Jeśli chcesz zakupić ortezę na nogę HabilisAFO i nauczyć się w niej poruszać oraz przeszkolić się w zakresie podstawowych ćwiczeń poprawiających chód

Sprawdź termin >>

Nasze zobowiązanie:
dostarczanie efektywnej terapii. 

Naszym Pacjentom zapewniamy:

 1. Największe doświadczenie w Polsce w konsultacjach i rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu z ortezą SaeboFlex 
 2. Profesjonalną analizę kliniczną problemów funkcjonalnych Pacjenta, udokumentowaną wieloma międzynarodowymi certyfikatami.
 3. Rehabilitację z pomocą wysoko wykwalifikowanych specjalistów: fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, a także logopedów i neuropsychologów.
 4. Wyznaczenie dopasowanych i osiągalnych dla pacjenta celów rehabilitacji oraz stałą ocenę postępów pacjenta w terapii.
 5. Korzystanie z pełnej oferty innowacyjnych produktów Saebo, a także innego specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji neurologicznej, który efektywnie łączymy z uznanymi metodami fizjoterapii (Bobath, PNF, etc…)
 6. Lokalizację w centrum Warszawy z możliwością zakwaterowania dla Pacjenta i Opiekuna oraz łatwy dojazd komunikacją miejską

 

Program Treningowy, czyli wstęp do efektywnej rehabilitacji

 

Celem 5 dni Programu Treningowego jest zapoznanie, przygotowanie i przeszkolenie pacjenta oraz   opiekuna z możliwościami rehabilitacji ortezą SaeboFlex. Może to być również czas poświęcony na rehabilitację chodu z ortezą HabilisAFO, aby pokazać nowe możliwości terapii i wspólnie przepracować pierwszy etap chodzenia w ortezie.

Po kilku dniach Programu Treningowego pacjent i jego opiekun powinien potrafić prawidłowo zakładać i regulować ortezę SaeboFlex oraz wiedzieć jak kontynuować zasugerowane w Habilis ćwiczenia według otrzymanego instruktarzu.

Dla osób, które kupiły własną ortezę HabilisAFO program ten jest szansą na pokazanie nowych możliwości fizjoterapii chodu dzięki indywidualnej ortezie na nogę oraz pomoc w zaadaptowanie się pacjenta do nowych warunków chodzenia w swoim domu

Podczas wstępnej konsultacji, specjalista Habilis dokonuje analizy klinicznej aktualnych deficytów oraz ustala wraz z Pacjentem najważniejsze cele terapii. Na koniec tygodnia ćwiczeń Pacjent otrzymuje indywidualnie rozpisany program ćwiczeń sugerowanych do kontynuacji w domu.

Pacjenci ćwiczący w Programie Treningowym mają okazję doświadczyć zalet rehabilitacji według najważniejszych założeń S.M.A.R.T.  dla maksymalnego efektu ich terapii.

 

Nasze podejście S.M.A.R.T. do rehabilitacji, czyli nastawienie na cele

Program S.M.A.R.T. Habilis jest dedykowany dla pacjentów po udarze mózgu zdeterminowanych odzyskać maksymalną sprawność w zakresie funkcji chwytnej kończyny górnej i jakości chodzenia.

Opieramy się na badaniach oraz na wieloletnich doświadczeniach. Jak wszystkie działania, które mają przynieść określony efekt, rehabilitacja Pacjenta musi posiadać dostosowane do potrzeb, konkretne, mierzalne i osiągalne dla niego cele.

Dlatego podstawowym elementem pobytu rehabilitacyjnego w Habilis jest określenie wraz z zespołem terapeutów celów S.M.A.R.T.: na dany pobyt.  Co oznacza akronim S.M.A.R.T (z ang. „mądry”)dla Pacjenta?

 Rehabilitacja nakierowana na cel

Program ten zakłada, że Pacjent będzie kontynuował intensywne ćwiczenia po powrocie do domu. Istnieje możliwość ponownej konsultacji lub płatnej konsultacji Video

Pełna oferta produktów Saebo

Jeżeli jesteś rodziną pacjenta po udarze i szukasz informacji na takie problemy jak pomóc bliskiej Ci osobie to tutaj znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z 6 podstawowymi problemami.